Logo Tiger Plus

Logo Tiger Plus ile Liderliğe

Dünyanın 30’dan fazla ülkesine yazılım ihracatı gerçekleştiren Logo firmasının yazılımları, Türkiye’de 170 bin firmada 1 milyon 300 binden fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye uygulama programlarında pazar lideri olan LOGO’dan uluslararası standartlara ve Türkiye koşullarına en uygun ERP yazılımı: Tiger Plus.

Logo Tiger Plus

İşletmelerin kurumsal ve operasyonel stratejilerini destekleyen,
İşletme ile tam uyum sağlayan,
İç ve dış pazarda rekabet üstünlüğü getiren,
Büyüme sürecini tam olarak destekleyen,bir ERP sistemidir.
Tiger Plus, ERP kavramını yeniden yorumlayarak farklı bir açılım sağlıyor. Tiger Plus zengin özelliklerinin yanı sıra, değişen ihtiyaçlara kolaylıkla uyum sağlayan esnek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda, uygun sahip olma koşulları ile tüm sektörlerde; satış, dağıtım, hizmet alanlarında faaliyet gösteren işletmelere çözüm sunmaktadır.Rapor tasarımlarıyla kendi içinde sql kodlar yardımıyla kullanıcının istemiş olduğu ekstra raporları sunarak kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.

Neden Tiger Plus?

Logo Tiger Plus, işletmelerin tüm ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiş, entegre çalışan modüllerden oluşan bir ERP sistemidir. Tam entegrasyon sayesinde, sisteme bilginin bir kere girilmesiyle, kullanıcıların yetkileri dahilinde güncel bilgiye doğrudan ulaşması sağlanır. Girilen bu bilgilerin, limitlere uygunluğu kontrol edilerek güncellemeler otomatik yapılır. Modüler ve entegre yapı ile bölümler ve süreçler arası “ortak bir dil” oluşarak iletişim yükünün azalması sağlanır.

Genel Özellikler;

 • İş akışı ve süreçlerin onay ve kontrolünü elektronik ortamda gerçekleştirerek, evrak ve telefon trafiğini ortadan kaldırabilir,
 • Sık yaptığınız işlemleri ve raporları belli bir takvime bağlayarak, istediğiniz zaman otomatik çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Tiger Plus, yapılması gereken işleri hatırlatır, tamamlandığında ise ilgili bilgiyi sorumlulara mesajla iletir,
 • Yeni Türk Ticaret Kanununa (TTK) ve diğer standart yerel/uluslararası muhasebe ve finans standartlarına (FAS52, IAS, UFRS) uyumlu,
 • LOGO Çözüm Ortaklarına özel, işletmelerin ihtiyaçlarına göre yeni işlevsel uyarlamalar geliştirebilmek için geliştirilmiş “Object Designer ve LOGO Objects“ uyarlama aracı,
 • Raporlar üzerinde; renk, font gibi görsel pek çok değişiklik yapabilir, şirket logosu gibi işler için çizim ve grafikleri kullanabilir, kolonları silebilir veya alanları kolonlara ekleyebilir, yeni filtreler tanımlayarak değişik sorgulamalar oluşturabilir,
 • Yönetici Konsolu ile en çok satılan/alınan ürünlerin tutarlarının takibi, en çok satış yapılan cari hesap veya ürünleri, stok/alacak devir hızı, banka ve kasa durumu gibi bilgileri tek ekradan takip edebilir,
 • “Doküman Yönetimi” fonksiyonu ile kayıt ve işlemlere ait dokümanları tanımladığınız kataloglar altında tutabilirsiniz.

Diğer Özellikler;

 • Açık ve Esnek Mimari, İlişkisel Veritabanı Desteği – MS SQL ve Oracle,
 • Çoklu Dil Desteği sayesinde birden falza dilde kullanım imkanı,
 • WebTIGER ile web kullanımı,
 • LogoConnect ile bankalar, kurumlar ve diğer firmalar ile E-iş Köprüsü,
 • E-posta sistemleri ile entegre yapı,
 • MS Office ile akıllı doküman entegrasyonu,
 • LOGO Çözüm Ortakları tarafından geliştirilmiş 200’ün üzerinde entegre iş uygulaması,
 • Windows arabirim standartlarına tam uyum.

İşletmeleri Liderliğe Taşıyan Güç!

Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo’dan geleceğin liderlerine özel!
Türkiye uygulama yazılımları pazarı lideri Logo’dan işletmeleri liderliğe taşıyan, uluslararası standartlara ve Türkiye koşullarına en uygun ERP Yazılımı: TIGER PLUS

İşletmeleri Liderliğe Taşıyan Güç:
TIGER PLUS!
TIGER PLUS, rekabetçi firmalar için ERP kavramını yeniden yorumlayarak farklı bir açılım sağlıyor. Günümüzde verimlilik ve şirket içi süreçlerin etkin yönetimi büyük önem taşımaktadır. İşletmelerin verimlilik için, sadece kendi süreçlerini değil, tedarikçi ve müşterileri ile aralarındaki süreci de en iyi şekilde yönetmeleri gerekiyor. TIGER PLUS zengin özelliklerinin yanı sıra, değişen ihtiyaçlara kolaylıkla uyum sağlayan esnek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda, uygun sahip olma koşulları ile tüm sektörlerde satış, dağıtım, hizmet konusunda faaliyet gösteren firma ve holdinglere çözüm sunmaktadır.

TIGER PLUS;

 • İşletmelerin kurumsal ve operasyonel stratejilerini destekleyen,
 • İşletme ile tam uyum sağlayan,
 • İç ve dış pazarda rekabet üstünlüğü getiren,
 • Büyüme sürecini tam olarak destekleyen, bir ERP çözümüdür.

Rekabet Avantajınız
Kaynaklarınızın etkin kullanılması sonucunda TIGER PLUS,

 • Pazar ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermenizi sağlayarak,
 • Maliyetlerinizi kontrol altına alarak işletmenizi rekabette ön sıralara taşıyacaktır.

Açık ve Esnek Mimari
İlişkisel veritabanı desteğinin yanı sıra, yönetilebilir ve izlenebilir sistem mimarisi ile TIGER PLUS, güvenli bir ortam ve yüksek performans sunar. Kolay uygulama ve geliştirmeye yönelik, standartlara uyumlu teknolojisi ayesinde, ihtiyaçlarınızı en düşük sahip olma maliyeti ile karşılamanızı sağlar.

BT Yatırımınızın Kısa Sürede Geri Dönüşü
Farklı sektörde faaliyet gösteren işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan TIGER PLUS, yapılan BT yatırımı ile etkin kaynak kullanımı sağlamaktadır. Maliyet, iş gücü ve zaman avantajıyla yatırımlarınız kısa sürede verimliliğe dönüşecektir.

Yaygın Erişilebilirlik 
En yaygın uygulama çözümlerini sunan Logo, yetkin iş ortakları ile faaliyet gösterdiği ülkelerde TIGER PLUS kullanan işletmelere tam destek sağlamaktadır.

Uluslararası Arenada Desteğiniz
TIGER PLUS, sunduğu çoklu döviz desteği, farklı dil seçenekleri ve uluslararası raporlama imkanları ile sınır ötesi ihtiyaçlarda da yanınızdadır.

Size Özel Çözümler ile Daha Yalın ve Hızlı Süreçler

İşinizi bir bakışta analiz edin, fırsatları kaçırmayın!
“Yönetici Konsolu” sunduğu özet bilgiler ile tepki ve karar sürecinizi kısaltır. İhtiyaçlarınıza göre özelleştireceğiniz göstergeler ile şirketinizin anlık durumunu takip edebilirsiniz. Örneğin; en çok satış yaptığınız ürün ve müşterileri izler, stok ve alacak devir hızını takip eder, kasa ve banka durumunu kontrol edebilirsiniz. Yönetici Konsolu ile kesin bilgiyi sürekli izleyerek riskleri minimize edip kontrol altına alabilirsiniz.

Size özel ekranlar ile hayatınız kolaylaşacak!
Arayüz uyarlama özellikleri sayesinde iş yapış tarzınıza uyum sağlayan, kullanıcı bazında işletmenize özel ekranları programlama dili bilmeden kolayca tasarlayabilirsiniz. Kartlara yeni alanlar ekleyebilir, bu alanlarla listelerde arama yapabilirsiniz. TIGER PLUS’da her kullanıcıya farklı temalar ile zevkli ERP ekranları sunulurken, sihirbazlar yardımı ile eksiksiz bilgi girişi yapılabilmektedir. Otomatik kayıt ekleme özelliği ise, sık yapılan işlemlerde hızınıza hız katacaktır. Örneğin; gün içerisinde yüzlerce fatura kesen bir kullanıcı, farklı ekranlar arasında dolaşmadan, tek pencerede tüm işlemleri yapabilir.

Projelerinizi yakından takip ederek verimliliğinizi artırın!
“Proje Takibi” ile teklif aşamasından başlayarak, proje kapsamında oluşan tüm işlem ve maliyetlerinizi bir plan dahilinde kolayca izleyebilirsiniz. Detaylı analizler projede size tam kontrol sağlayacaktır.

En kârlı tedarik yöntemini belirleyin!Stok operasyon kalitenizi artırıp, envanter maliyetlerinizi düşürün!

Satın Alma Teklif Yönetimi

Etkin satın alma süreç yönetimi ile doğru ürün, doğru fiyat, doğru zamanlama.
“Satın Alma”, taleplerin oluşturulmasından siparişlerin kaydına, malın teslim alınmasından fatura girişine kadar tüm aşamaları kapsayan tümleşik bir bilgi sistemidir.

Bir sipariş kaydı sisteme girildiğinde, bu bilgi daha sonraki mal giriş ve fatura kaydı işlemlerinde kullanılarak, veri girişinin tekrarı önlenir. Sipariş-irsaliye-fatura eşleştirmesi otomatik olarak gerçekleşir. Süreç odaklı tasarım ile satın alma işlemlerinizi; alım ve satış siparişleri, mal girişleri ve ödemeler gibi güncel bilgilere erişerek etkin ve verimli bir şekilde yürütebilirsiniz.

Müşterilerinizi daha yakından tanıyın, yeni fırsatlar yakalayın!Rota kârlılığı

Tam Otomatik Teklif!

Rekabetçi fiyatlandırma ve zamanında teslimat ile müşteri memnuniyetinizi artırın!
“Satış ve Dağıtım Yönetimi”, sipariş ve teslimat için gerekli evrakların oluşturulmasından, zamanında teslimat yapılmasına kadar tüm satış sürecinin yönetimini sağlar. Süreç odaklı bu tasarım, satış ve dağıtım işlemlerinde kullanım kolaylığı ve işlem hızı kazandırır. Stok, sipariş, irsaliye ve müşteri borç bilgilerinin güncel olarak takibi ile operasyonlarınızı daha verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Dövizli fatura kesimi, ödemelerin döviz ile takibi ve müşteri yazışma diline bağlı olarak farklı dilde fatura basımı özellikle yurtdışı ile çalışan işletmelerin operasyonlarını kolaylaştırır. Etkin bir satış ve dağıtım süreci ile operasyonlarınızı doğru ve zamanında yürüterek müşterilerinize verdiğiniz hizmetleri iyileştirebilir, artan müşteri memnuniyeti ile rekabet avantajı kazanabilirsiniz.

Binlerce ürün içerisinden müşteriniz için en uygun ürünü seçerek müşteri memnuniyetinizi artırın!
“Satış Konfigürasyon Yönetimi” ile satış ekibinizin binlerce ürün alternatifi içerisinden müşteriniz için en doğru ürünü ve fiyatlandırmayı yapmasını sağlayabilirsiniz. Satış ekibiniz, TIGER PLUS’ın sunduğu özel arayüz sayesinde müşteri ihtiyaçlarına göre en doğru ürün konfigürasyonunu en kısa sürede, hatasız olarak oluşturur. Tüm varyant veya boyutlara göre eksiksiz ve kısa sürede sipariş girişi sağlarsınız.

Müşterilerinizi daha yakından tanıyın, yeni fırsatlar yakalayın!
“Teklif Yönetimi“ ile her türlü müşteri bilgisi ve iş ilişkisini tarihçeli olarak takip edip, kuruma özel şablonlar ile otomatik teklif oluşturabilirsiniz. Teklif sözleşmelerini onayladıktan sonra siparişi oluşturup, teklif dosyalarını otomatik MS Word’e aktarabilirsiniz.

Kampanya performans ölçümleri ile etkin kampanyalar 
düzenleyin, satışlarınızı ve kârlılığınızı artırın! TIGER PLUS, kampanyalarınızın satış artırıcı etkilerini güçlendirmenizi ve bu etkileri ölçmenizi sağlar. Müşteri ve ürünlerinize uygun kampanya stratejilerini belirleyip, sonraki kampanyalara yol gösteren analiz sonuçları elde edebilirsiniz.

Plasiyer performans ölçümü ve rota kârlılığı ile satış hedeflerinize kolayca ulaşın!
Plasiyer bazında satış hedeflerini belirleme ve satış performans ölçümü, dağıtım sektöründeki işletmelerin satış operasyonlarını daha iyi yönetmelerini sağlar. Satış hedefleri vererek plasiyerlerin bu hedeflere ulaşma performansını ölçebilir, rota tanımlayarak etkin bir dağıtım planı oluşturabilirsiniz. Plasiyer performans ölçümü ve satış rota kârlılığı gibi çeşitli analizler ile satış ve dağıtım faaliyetlerinizin kârlılığını artırabilirsiniz.

Finansal verilerinizi en iyi şekilde yorumlayarak alacağınız doğru stratejik kararlar ile hem verimliliğinizi artırın hem de büyüme sağlayın!
TIGER PLUS, kritik finansal fonksiyonları ile operasyonel işlemlerin gerçekleşmesini, analiz ve raporlama yeteneği ile doğru bilgiye anında ulaşmanızı sağlar. Stratejik kararlarınız için oluşturduğu güvenilir altyapı ile finansal performansınızı artırır. Mevzuata tam uyum sağlayan TIGER PLUS, artan rekabet ortamının ve küreselleşen ekonominin gereği yeni pazarlara açılan işletmeler için uluslararası operasyonlara da tam destek sağlar. 

Mevzuata ve uluslararası muhasebe standartlarına (FAS52, IAS, IFRS, TFRS) tam uyumlu çalışın!
Dış ticaret gücünüzü artırın!

Konsolide Tablolar

Dış ticaret gücünüzü artırın, global ticarette yerinizi alın!
“Dış Ticaret” ile işlemlerinizi, daha etkin, daha verimli ve kanunun gerektirdiği yükümlülüklere uygun olarak izleyebilirsiniz. İşletmenizin muhasebe, finans, satın alma, satış ve dağıtım gibi diğer süreçleri ile uyumlu ve tam entegre olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Verimli insan gücü ile misyon ve hedeflerinize ulaşın, iş gücü maliyetlerinizi azaltın!
TIGER PLUS ile entegre çalışabilen BORDRO PLUS, kapsamlı ve kurum ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebilen esnek yapısı ile farklılık yaratır. Zengin ürün özelliklerinin yanı sıra kolay kullanımı, kısa öğrenme süresi, basit ve çabuk şekilde uyarlanabilirliği ile de kurumların bilgi teknolojilerine yaptıkları yatırımdan maksimum fayda elde etmelerini sağlar.

TIGER PLUS ile size özel ihtiyaçlar için kolay ve ekonomik çözümlere sahip olun!
Logo Çözüm Ortakları, Logo’nun geliştirmiş olduğu “Object Designer ve Logo Objects“ uyarlama araçlarını kullanarak hızlı, tam entegre, ekonomik, görsel ve işlevsel uyarlamalar gerçekleştirmektedirler. Bu sayede sadece size özel ihtiyaçlarınızın yanı sıra, sektörünüze özel çözümleri de kolaylıkla uygulamaya alabilirsiniz. Örneğin; hastane otomasyonu, otomotiv yan sanayi, depo yönetimi veya personel devam kontrol sistemleri gibi pek çok farklı çözüm TIGER PLUS ile tam entegre çalışmaktadır.

Ofisinizi iş ortağınıza, müşterinize, tedarikçinize kadar e-iş çözümleri ile genişletin!
İşletmeleriniz arasında konsolidasyon mu gerekiyor? Tedarikçinizden fiyat teklifi mi alacaksınız? Banka ödemeleriniz mi var? Gelen siparişleri mi toplamak istiyorsunuz? Dağıtıcılarınızdan, bayilerinizden satış raporları mı gerekiyor? TIGER PLUS sizin için en ideal, hızlı ve uygun maliyetli çözümü sunuyor. TIGER PLUS sizi faks ve telefon trafiğinden kurtarır, belge ve raporlarınızı kaynağından hatasız olarak size ulaştırır.

Şirket sınırlarınızı kaldırın, internetin gücünden yararlanarak bilgiye her yerden ulaşın! 
“TIGER PLUS Web”, TIGER PLUS’ın özelliklerini güvenli ve hızlı bir şekilde web üzerinden gerçekleştirilmesine olanak sağlayan bir geliştirme platformudur. TIGER PLUS Web, merkez ve şube yapıları için bilgi ve rapor konsolidasyonu sağlamakta, bayi otomasyonu ve B2C için güvenli bir platform sunmaktadır. TIGER PLUS Web ile firma dışındayken web üzerinden raporlama yapabilir, veri alışverişinde bulunabilirsiniz. Örneğin; bayilerinizin web üzerinden sipariş girişi yapmasını, müşterilerinizin mutabakat yapıp ekstrelerini almalarını, verdikleri siparişler varsa bunların son durumlarını izlemelerini sağlayabilirsiniz.

5 dakikada tam entegre web sitenizi oluşturun, yeni satış fırsatları ve avantajlardan yararlanın!
“Webmaster” ile hazırlayacağınız web sitesine, TIGER PLUS’da kayıtlı firma tanımlarını, ürün bilgilerini ve finansal tabloları aktarabilirsiniz. Hazır tasarımlardan birini seçerek oluşturacağınız web sitesine; firmanız ile ilgili bilgileri, duyuruları, kampanyaları ve referansları yerleştirebilirsiniz. Web siteniz TIGER PLUS ile tam entegre çalıştığı için, tüm bilgilerinizin tek tuşla güncelliğini sağlayabilirsiniz. Web sayfanızın yer alacağı Türkiye’nin en önemli iş dünyası portalı www.diyalogo.com, sizi yepyeni bir iş dünyası ile tanıştırarak farklı olanaklar sunacaktır. Bu sayede binlerce firma ile iş ve ilişki geliştirme fırsatı bulabilir, aynı zamanda işinizi internete taşıyabilirsiniz.[/col][/row]

5 dakikada tam entegre web sitenizi oluşturun!

İş Zekası Ve Yönetim Karar Destek Sistemleri

Logo Mind ile sahip olduğunuz veriyi rekabet avantajına dönüştürün!
Logo Mind iş zekası çözümü, farklı kaynaklardan elde edilen verileri hızla ve titizllikle işleyerek, bu verileri tamamen interaktif bir biçimde kullanıcılarına sunuyor. Tiger Plus ile kusursuz bir entegrasyona sahip olan Logo Mind, sorgu yanıtlama sürelerini anlık mertebelere indiren yüksek hızlı bellek içi (In-Memory) veri hesaplama altyapısı, dashboard, etkileşimli rapor, animasyonlu grafikler, analitikler ve mobil erişim özellikleri ile anlık iş fırsatlarının avantaja dönüştürülmesine destek oluyor.

Güçlü ve zayıf yönlerinizi bilmek, fırsat ve tehditlere hazırlıklı olmak için verilerinizi farklı açılardan analiz edin. TIGER PLUS, her departmanın ihtiyaç duyduğu güncel ve stratejik bilgileri hızla alabileceğiniz pek çok raporlama olanağı sunmaktadır. En verimli tedarikçi, en başarılı satış elemanı, SGK’ya ödenmesi gereken primler, nakit akışı, ciro, maliyetler, satış trendleri ve mevsimsellik, stoklardaki son kullanma tarihi yaklaşan ürün miktarı gibi pek çok konuda çalışanların alabileceği ve çıktıları üzerinde analiz yapabilecekleri 300’ü aşkın rapor kullanımınızda olacaktır. Rapor, fatura, sipariş vb. dökümanları, Html, MS Excel, pdf ve benzeri formatlarda gönderebilirsiniz.

Raporlarınızı nasıl alacağınıza siz karar verin!
TIGER PLUS raporları üzerinde; renk, font gibi görsel pek çok değişiklik yapabilir, şirket logosu gibi işler için çizim ve grafikleri kullanabilir, kolonları silebilir veya alanları kolonlara ekleyebilir, yeni filtreler tanımlayarak değişik sorgulamalar oluşturabilirsiniz. Zengin formül kullanımı ile; sistemde tutulan alanlara yeni alanlar ekleyebilir, yeni rapor bölüm ve gruplama kriterleri yaratabilir, bu kriterlere göre ara ve dip toplamlar alabilirsiniz. Ayrıca, e-posta ile bir başka kullanıcıya rapor, fatura, sipariş vb. dökümanları, Html, MS Excel, pdf ve benzeri formatlarda gönderebilirsiniz.

Etkin kararlar için karmaşık veriler üzerinde çalışmayın, kolay analiz için sadece değerlendireceğiniz kriterleri seçin!
Logo Pivot Tablo sürükle bırak özelliği ile satır ve sütunlara yerleştireceğiniz sınırsız sayıda veriye göre rapor almanızı ve aldığınız rapor kriterlerini değiştirerek elinizdeki bilgiyi farklı açılardan analiz etmenizi sağlar. Firmanızın anlık durumunu analiz etmek, eski durumunuzla karşılaştırmak ve en doğru kararı almak için saniyeler sizin için yeterli olacaktır. Raporlarınızın içerisinde yer alan yüzlerce belki de binlerce bilgiyi, istediğiniz boyutlarda, görmek istediğiniz biçimde yerleştirip, analizlerinizi daha etkin biçimde yapabilirsiniz.

Size özel bir raporu çok hızlı hazırlayın!
TIGER PLUS, veri tabanındaki her türlü bilgiye sorgulama cümleleri ile ulaşabilme ve sonuçları TIGER PLUS rapor formatında alabilme imkanı sağlar. Programlama bilgisi ve veri tabanı tecrübesi bulunan ileri seviye kullanıcılar, işletmenize maliyet getirmeden, çok esnek raporlar tasarlama yeteneği kazanırlar. Tanımladığınız raporları TIGER PLUS menüsüne kolayca ekleyerek yetki dahilinde kullanıma sunabilirsiniz.

Yönetim Karar Destek Sistemleri ile büyük resmi hiç kaybetmeyin!
Navigator Smart yöneticilerin TIGER PLUS ekranları arasında dolaşmaya gerek duymadan, sistemdeki bilgilere “on-line” ulaşmalarını ve istedikleri raporları tablo ve grafik şeklinde güncel olarak almalarını sağlar. Bu sayede şirketinizin geleceğine ait kararları zamanında ve doğru olarak alma imkanına sahip olursunuz. Çok sayıda bilginin çok hızlı bir şekilde raporlanmasına yönelik geliştirilmiş bu araç, bilgiyi mevcut işleyişe en uygun şekilde toparlayarak kolay, çabuk ve esnek analizler yapmanızı sağlar, bilgiyi hedefleriniz doğrultusunda faydaya çevirir.

GELECEĞİN LİDERLERİNE ÖZEL ÇÖZÜMLER

Tiger Plus & Tiger 3

Ürünler

Modüller & Çözümler

 • Go Plus
 • Start
 • Bordro Plus
 • Mali Müşavir Plus